Zalando
Datu aizsardzības deklarācija

PDF-Version
Stāvoklis: 04/2022

Šī datu aizsardzības deklarācijā sniegs jums pārskatu par jūsu datu apstrādi uzņēmumā Zalando. Tā attiecas uz visām Zalando piedāvātajām tīmekļa vietnēm, lietotnēm un citiem pakalpojumiem.

Ja jums rodas jautājumi par šo datu aizsardzības deklarāciju vai par datu aizsardzības tematiku uzņēmumā Zalando, varat sazināties ar mūsu datu aizsardzības grupu privatuma_politika@zalando.lv. Lūdzu, nosūtiet arī e-pastu mūsu datu aizsardzības grupai, ja vēlaties izmantot savas tiesības uz informāciju vai datu dzēšanu vai citas tiesības uz datu aizsardzību saskaņā ar VDAR 15.–22. pantu, tostarp atsaukt piekrišanu izmantojumam mārketinga nolūkiem, atteikties no biļetena utt. Plašāku informāciju skatīt sadaļās Kādas ir manas datu aizsardzības tiesības? un Kontaktpersonas.

Kā jūs varat lasīt šo datu aizsardzības deklarāciju: mēs piedāvājam jums dažādas iespējas, kā lasīt šo datu aizsardzības deklarāciju. Vispirms jūs šajā sadaļā atradīsiet nelielu, bet ļoti svarīgu pamatinformāciju. Mēs šo datu aizsardzības deklarāciju sašķirojām pēc jums svarīgām tēmām un tad atbilstoši sadalījām atsevišķās nodaļās. Ja jūs jau esat “profesionālis”, tad varat izlaist nākamo izvēlni un uzreiz pāriet pie atsevišķajām nodaļām.

Katras nodaļas sākumā ir pievienots īss pārskata teksts. Šajā pārskata tekstā ir īsumā apkopots nodaļas saturs. Ja vēlaties iegūt tikai ātru vispārēju pārskatu par visām datu apstrādes darbībām, ir lietderīgi izlasīt pārskata tekstus. Ja vēlaties uzzināt sīkāku informāciju, zem attiecīgā pārskata teksta jūs varat uzklikšķināt uz “Vairāk”. Jums tiks parādīts pilns nodaļas saturs.

Cik vien iespējams, esam atteikušies no mijnorāžu izmantošanas. Tādējādi jūs saņemsiet visu informāciju, kas izskaidrota kopsakarā neatkarīgi no tā, kuru nodaļu jūs lasāt. Lasot šo datu aizsardzības deklarāciju no sākuma līdz pat beigām, iespējams, jūs pamanīsiet teksta atkārtošanos. Tomēr mēs nevarējām pilnībā izvairīties no dažām mijnorādēm. Piemēram, mēs esam apkopojuši visu valstu specifiskās datu apstrādes vienā atsevišķā nodaļā un vienmēr atsaucamies uz šo nodaļu, ja saistībā ar konkrētām valstīm pastāv specifiska datu apstrāde.

Uz kādiem pakalpojumiem un piedāvājumiem attiecas šī datu aizsardzības deklarācija: veids un paņēmieni, kādā mēs uzņēmumā Zalando apstrādājam jūsu datus, lielākajā daļā mūsu piedāvājumu ir gandrīz vienādi. Tāpēc šī datu aizsardzības deklarācija ir attiecināma uz visiem pakalpojumiem, ko mēs piedāvājam saviem klientiem Eiropā. Un proti, neatkarīgi no tā, vai mēs to darām, izmantojot tīmekļa vietni, lietotni, veikalus, telefoniskus pasākumus, sociālos tīklus vai citus kanālus. Lai uzlabotu saprotamību, mēs šajā “standarta” gadījumā izmantojam vispārinošu terminu “pakalpojumi”.

Tomēr ir arī tādi pakalpojumi, kuros mēs jūsu datus izņēmuma kārtā apstrādājam citādāk vai tas tiek darīts īpašiem mērķiem. Tas var būt saistīts ar pakalpojuma veidu vai valstu specifiskajām prasībām. Ja mēs runājam par šiem gadījumiem (t.i., “novirzēm no standarta situācijas”), mēs tos saucam par “pakalpojumam specifisku” vai “valstij specifisku”.

Lūdzu ievērot, ka Zalando iOS lietotnēs, kuras tika izlaistas pēc 2021.gada 10.jūnija, mārketinga nolūkos vairs nesniedz datus trešajām pusēm. Ja konkrēta iOS lietotne joprojām piedāvā funkcijas, kas ietver datu koplietošanu ar trešo pusi mārketinga nolūkos, jūsu dati tiks kopīgoti tikai tad, ja iOS izsekošanas uzvednē izvēlēsieties “piekrītu”.

Visbeidzot vēl jāatzīmē, ka Zalando nav tikai viens atsevišķs uzņēmums. Zalando ir grupa, tātad sastāv no daudziem uzņēmumiem. Ne katrs no šiem uzņēmumiem piedāvā jums pakalpojumus vai apstrādā jūsu datus. Vienkāršības labad turpmākajā tekstā ir minēti tikai tie Zalando grupas uzņēmumi, kuriem patiešām ir faktiska saistība arī ar jūsu datu apstrādi. Tātad, ja turpmāk ir atsauce uz “Zalando”, “mēs” vai “mums”, šie vārdi nozīmē Zalando grupas atbildīgos uzņēmumus.

Ko jūs uzzināsiet šajā datu aizsardzības deklarācijā:

  • Kādus datus saglabā Zalando.
  • Ko mēs darām ar šiem datiem un kāpēc tie ir vajadzīgi.
  • Kādas ir jūsu tiesības uz datu aizsardzību un izvēles iespējas.
  • Kādas tehnoloģijas un datus mēs izmantojam, lai personalizētu un pieskaņotu savus pakalpojumus un saturu un piedāvātu jums drošu, vienkāršu, netraucētu un individuālu iepirkšanās pieredzi.
  • Kādas tehnoloģijas un datus mēs izmantojam reklāmai, tostarp izmantotās izsekošanas tehnoloģijas.

1. Kādus datus apstrādā Zalando?

Zalando jums piedāvā dažādus pakalpojumus, ko jūs varat izmantot dažādos veidos. Atkarībā no tā, vai jūs sazināties ar mums tiešsaistē, telefoniski, personiski vai kā citādi un kādus pakalpojumus izmantojat, tiek iegūti dažādi dati no dažādiem avotiem. Daudzus no mūsu apstrādātajiem datiem jūs iesniedzat paši, kad lietojat mūsu pakalpojumus vai sazināties ar mums, piemēram, reģistrējoties un šai nolūkā norādot savu vārdu vai e-pasta adresi, vai adresi. Tomēr mēs iegūstam arī tehniskus datus par ierīcēm un piekļuvi, kurus mēs ievācam automātiski, kad notiek jūsu mijiedarbība ar mūsu pakalpojumiem. Piemēram, tā var būt informācija, kādu ierīci jūs izmantojat. Pārējos datus mēs ievācam, izmantojot paši savu datu analīzi (piemēram, tirgus izpētes un klientu analīzes ietvaros). Ja nepieciešams, mēs saņemam datus arī no trešajām personām, piemēram, no kredītaģentūrām un maksājumu pakalpojumu sniedzējiem.

2. Kādam nolūkam Zalando izmanto manus datus?

Zalando apstrādā jūsu datus, ievērojot visus piemērojamos tiesību aktus par datu aizsardzību. Protams, mēs ievērojam datu aizsardzības tiesību pamatprincipus attiecībā uz personas datu apstrādi. Tāpēc mēs apstrādājam jūsu datus tikai tiem nolūkiem, kas ir paskaidroti šajā datu aizsardzības deklarācijā vai paziņoti, kad ievāc datus. Tie galvenokārt ir iepirkšanās procedūras un pakalpojumu sagatavošana, personalizēšana un turpmākā attīstība, kā arī mūsu pakalpojumu drošība. Mēs izmantojam jūsu datus stingro Vācijas un Eiropas datu aizsardzības tiesību ietvaros, bet arī citiem mērķiem, piemēram, produktu izstrādei, zinātniskajai pētniecībai (jo īpaši mašīnmācīšanās, mākslīgā intelekta un dziļās apmācības Deep Learning jomā) un tirgus pētījumiem, tirdzniecības procesu optimizācijai, savu pakalpojumu pielāgošanai klientu vajadzībām un personalizētai reklāmai.

3. Personalizēti pakalpojumi

Personalizētu funkciju un pakalpojumu izstrāde un nodrošināšana ir mūsu galvenā prioritāte. Mēs sniedzam jums individuālu iepirkšanās pieredzi un piedāvājumu, kas pielāgots jūsu individuālajām interesēm, neatkarīgi no jūsu atrašanās vietas, laika un izmantotajām ierīcēm. Tāpēc jūsu datu apstrāde saistībā ar mūsu pakalpojumu personalizāciju ir Zalando darbības neatņemama sastāvdaļa.

4. Informācija par tīmekļa vietnēm un lietotnēm

Mēs izmantojam jūsu datus, lai sagatavotu Zalando tīmekļa vietnes un lietotnes. Papildus ierīces un piekļuves datiem, kas iegūti katrā šos pakalpojumu izmantošanas reizē, apstrādāto datu veids un apstrādes mērķi galvenokārt ir atkarīgi no tā, kā jūs izmantojat funkcijas un pakalpojumus, kas iekļautas mūsu servisā. Turklāt mēs izmantojam arī datus, kas iegūti pakalpojumu lietošanas laikā, lai noskaidrotu, kā tiek izmantots mūsu tiešsaistes piedāvājums. Mēs izmantojam šo informāciju arī iepirkšanās personalizācijas ietvaros, lai uzlabotu savus pakalpojumus un sagatavotu personalizētu reklāmu.

5. Informācija par sociālo tīklu fanu lapām

Zalando uztur sociālo tīklu profilus Facebook un Instagram sociālajos tīklos (tā sauktās “fanu lapas”). Savā fanu lapā mēs regulāri publicējam un izplatām saturu, piedāvājumus un produktu ieteikumus. Katrā mijiedarbībā ar mūsu fanu lapām vai citām Facebook vai Instagram tīmekļa vietnēm sociālo tīklu īpašnieki ar sīkdatnēm un līdzīgām tehnoloģijām reģistrē jūsu lietošanas paradumus. Fanu lapas īpašnieki var iepazīties ar vispārīgu statistiku par fanu lapas apmeklētāju interesēm un demogrāfiskajām īpašībām (piemēram, vecumu, dzimumu, reģionu). Kad jūs izmantojat sociālos tīklus, sociālo tīklu īpašnieki vispirms nosaka datu apstrādes veidu, apjomu un mērķi sociālajos tīklos.

6. Biļeteni

Mēs jums piedāvājam dažādus biļetenu pakalpojumus, kur atrodams

  • iedvesmojošs saturs, piemēram, jaunākā informācija par preču zīmoliem, tendencēm, piedāvājumiem, galīgo izpārdošanu, kategorijām;
  • atgādinājumi, piemēram, ja tiek samazināta jūsu vēlmju sarakstā iekļautā izstrādājuma cena, ja esat aizmirsis preces savā iepirkumu grozā vai esat lūdzis nosūtīt atgādinājumu par izmēru;
  • aptaujas, kuru mērķis ir, piemēram, noskaidrot, vai iegādātās preces jums patīk;
  • personalizēti preču ieteikumi, ja mēs uzskatām, ka tie varētu jūs interesēt, pamatojoties uz jūsu iepriekšējiem pasūtījumiem un sērfošanas ieradumiem;
  • atjauninājumi ietekmeru (influenceru) un zīmolu jomā, ja sekojat tiem mūsu lapās.

Ja esat abonējis biļetenus, jums būs pieejami daži no iepriekšminētajiem biļetenu pakalpojumiem (atkarībā no jūsu abonementa apjoma). Papildus ir vēl specifiskie pakalpojuma biļeteni, kas ir konkrētā pakalpojuma neatņemama sastāvdaļa.

Piemēram, Zalando Lounge biļetenu saņem tikai Zalando Lounge-Shopping-Club biedri. Jums ir vajadzīgs Zalando Lounge biļetens, lai mēs varētu jūs informēt par pašreizējiem īslaicīgajiem piedāvājumiem un jūs šādi varētu izmantot Shopping Club priekšrocības.

7. Individuālie produktu ieteikumi e-pastā un pašpiegādes pakalpojumā

Savu pakalpojumu ietvaros mēs rādām informāciju un Zalando piedāvājumus, pamatojoties uz jūsu interesēm. Jūs saņemsiet ierobežotu skaitu ar produktu ieteikumiem, aptaujām un lūgumiem novērtēt produktus arī tad, ja neesat abonējis biļetenus. Izvēloties individuālus produktu ieteikumus, mēs labprāt izmantojam datus, kas iegūti no jūsu iepriekšējiem pasūtījumiem, ievērojot likuma noteikumus.

8. Kuponi

Datus, kas paziņoti saistībā ar Zalando kuponu pasūtījumu, mēs izmantojam pasūtījuma pārbaudei un apstrādei, kā arī kupona nosūtīšanai un dzēšanai. Tur ir ietverta arī ar kupona izmantošanu saistīto datu protokolēšana un apstrāde, galvenokārt, lai novērstu krāpniecību.

9. Kā Zalando izmanto manu datus reklāmai?

Mēs un mūsu reklāmas partneri izmantojam jūsu datus personalizētai reklāmai, ko jums demonstrē Zalando pakalpojumos un citu pakalpojumu sniedzēju tīmekļa vietnēs un lietotnēs. Šim nolūkam mēs un mūsu reklāmas partneri izmantojam parastās, tirgū pieejamās interneta tehnoloģijas. Tādējādi mēs varam nodrošināt mērķtiecīgāku reklāmu, lai iespēju robežās iepazīstinātu jūs tikai ar reklāmu un piedāvājumiem, kas jums patiešām ir svarīgi. Tas ļauj mums labāk apmierināt lietotāju vajadzības pēc personalizācijas un jaunu produktu ieviešanas, kā arī ilgtermiņā ieinteresēt jūs ar saviem pakalpojumiem, piedāvājot personisku iepirkšanās pieredzi.

Lūdzu ievērot, ka Zalando iOS lietotnēs, kuras tika izlaistas pēc 2021.gada 10.jūnija, mārketinga nolūkos vairs nesniedz datus trešajām pusēm. Ja konkrēta iOS lietotne joprojām piedāvā funkcijas, kas ietver datu koplietošanu ar trešo pusi mārketinga nolūkos, jūsu dati tiks kopīgoti tikai tad, ja iOS izsekošanas uzvednē izvēlēsieties “piekrītu”.

10. Kam tiek nosūtīti mani dati?

Zalando jūsu datus nosūta tālāk tikai tad, ja to atļauj Vācijas vai Eiropas datu aizsardzības tiesības. Mēs īpaši cieši sadarbojamies ar dažiem pakalpojumu sniedzējiem no klientu apkalpošanas sfēras (piem., palīdzības tālruņa pakalpojumu sniedzējiem), tehniskajiem pakalpojumu sniedzējiem (piemēram, skaitļošanas centriem) vai loģistikas uzņēmumiem (piem., pasta uzņēmumiem kā DHL). Šie pakalpojumu sniedzēji principā drīkst apstrādāt jūsu datus tikai mūsu uzdevumā un ievērojot īpašus nosacījumus. Tā kā mēs tos izmantojam kā uzdevuma izpildītājus, šie pakalpojumu sniedzēji var piekļūt jūsu datiem vien tādā apjomā un laika periodā, cik nepieciešams attiecīgā pakalpojuma izpildei. Ja jūs iepērkaties pie Zalando partnera, mēs nododam noteiktus jūsu iepirkšanās datus Zalando partnerim (piemēram, jūsu vārdu un piegādes adresi), lai Zalando partneris varētu jums piegādāt pasūtītās preces.

11. Kādas ir manas tiesības uz datu aizsardzību?

Saskaņā ar attiecīgajiem tiesību aktiem jums ir šādas likumīgas tiesības uz datu aizsardzību: tiesības uz informāciju (VDAR 15. pants), tiesības dzēst (VDAR 17. pants), tiesības labot (VDAR 16. pants), tiesības uz apstrādes ierobežošanu (VDAR 18. pants), tiesības uz datu pārnesamību (VDAR 20. pants), tiesības iesniegt sūdzību uzraudzības iestādē (VDAR 77. pants), tiesības atsaukt piekrišanu (VDAR 7. panta 3. punkts) un tiesības iebilst pret noteiktiem datu apstrādes pasākumiem (VDAR 21. pants). Ja vēlaties izmantot savas datu aizsardzības tiesības, jūs vienmēr varat sazināties ar mūsu datu aizsardzības grupu privatuma_politika@zalando.lv. Sīkāku informāciju skatīt sadaļā Kontaktpersonas.

12. Kad mani dati tiks dzēsti?

Mēs saglabāsim jūsu personas datus tik ilgi, cik nepieciešams šajā datu aizsardzības deklarācijā noteiktajiem mērķiem, galvenokārt, lai izpildītu savas līgumsaistības un likumīgos pienākumus. Vajadzības gadījumā mēs saglabāsim jūsu personas datus arī citiem mērķiem, ja (vai cik ilgi) likums ļaus mums turpināt saglabāt datus konkrētiem mērķiem, tostarp likumīgu prasību aizsardzībai.

13. Kā Zalando aizsargā manus datus?

Jūsu personas dati pie mums tiek droši pārsūtīti šifrētā veidā. Tas attiecas uz jūsu pasūtījumu un arī uz klienta pieteikšanos. Mēs izmantojam kodēšanas sistēmu SSL (Secure Socket Layer). Mēs arī nodrošinām savas tīmekļa vietnes un citas sistēmas ar tehniskiem un organizatoriskiem paņēmieniem, lai novērstu jūsu datu pazaudēšanu, iznīcināšanu vai to, ka neatļautas personas piekļūst, modificē un izplata jūsu datus.

14. Grozījumi šajā datu aizsardzības deklarācijā

Mūsu tīmekļa vietņu un lietotņu pilnveidošana un jaunu tehnoloģiju ieviešana ar mērķi uzlabot savus pakalpojumus var radīt nepieciešamību grozīt šīs norādes par datu aizsardzību. Tāpēc mēs iesakām laiku pa laikam vēlreiz pārlasīt šo datu aizsardzības deklarāciju.

15. Kontaktpersonas

Izmantojot privatuma_politika@zalando.lv, jūs vienmēr varat sazināties ar mūsu datu aizsardzības grupu par vispārīgiem jautājumiem, kas saistīti ar datu aizsardzību un jūsu tiesību īstenošanu.

16. Pakalpojumu specifiskā informācija

Mūsu datu apstrāde atkarībā no pakalpojuma veida var būt atšķirīga. Šeit varat uzzināt, kādas ir pakalpojumu specifiskās atšķirības.

17. Valstu specifiskā informācija

Mūsu datu apstrāde atkarībā no konkrētās valsts var būt atšķirīga. Šeit varat uzzināt, kādas ir valstu specifiskās atšķirības.

18. Norādes par sīkdatnēm

Šeit varat uzzināt, kādas sīkdatnes mēs izmantojam. Lai iegūtu pilnīgu pārskatu par izmantotajām sīkdatnēm, lūdzu noklikšķiniet šeit.